Jak powstają spotkania

Dni skupienia organizuje grupa ludzi, która jest zarazem uczestnikami spotkań. Podejmujemy szereg zadań, które trzeba wykonać przed każdymi spotkaniami: wybór filmu, edycja i druk materiałów, druk zadań, kontakt z profesjonalistą, zakupy, organizacja poszczególnych służb (liturgiczna, oprawa muzyczna, meetingi, opieka każdego z domów, aktualizacja danych na stronie). W czasie dni skupienia także jest masę pracy, koordynacja wszystkich zadań pochłania masę pracy i energii. Organizatorami są ochotnicy, więc i ty możesz nim zostać..

Raz w roku przygotowywane są tematy spotkań na cały rok. A przed każdymi dniami skupienia opracowywane są szczegółowe tematy mitingów. Przygotowywane są materiały na spotkanie, a przede wszystkim prowadzone są zapisy. Podawane przez Was w zapisach informacje o terminie przyjazdu są niezwykle ważne, aby logistycznie OAT mógł zaplanować wydatki na żywność, tak aby nic się nie marnowało. Na kilka dni przed dniami skupienia OAT otrzymuje informację o liczbie osób przyjeżdżających.

W czasie dni skupienia na miejscu pojawia się wiele problemów i kwestii organizacyjnych, które wymagają rozwiązania. Będąc uczestnikiem dni skupienia i ty możesz pomóc.